Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies. OK, rozumiem

Komunikat jagodowy z dnia 12 kwietnia 2017 roku

Nowa rejestracja - LUNA EXPERIENCE 400 SC

  • Na podstawie decyzji MRiRW z dnia 21 lutego 2017 produkt LUNA EXPERIENCE 400 SC uzyskał rozszerzenie o część upraw małoobszarowych. Będzie już możliwe stosowanie tego środka w takich uprawach jak: malina, leszczyna i winorośl. Wśród upraw sadowniczych znalazły się również grusza, wiśnia, czereśnia, morela i brzoskwinia. Dawka rejestracyjna do stosowania w uprawie maliny i leszczyny wynosi 0,6 l/ha, a dla winorośli 0,5 l/ha.

Komunikat jagodowy z dnia 1 czerwca 2016

W wielu rejonach, w czasie kwitnienia porzeczek panowały niekorzystne warunki pogodowe. Temperatury spadały poniżej -1oC. Wiele odmian, zwłaszcza tych wczesnych, miało tendencję do dużego osypywania się zawiązków. W konsekwencji, grona niektórych odmian są bardzo przerzedzone.

Komunikat jagodowy z dnia 1 kwietnia 2016

System Wspomagania Decyzji Vademecum jest ogólnodostępną częścią projektu Vademecum i w przyszłości będzie sukcesywnie rozszerzany. W sezonie 2016 obejmie sieć ponad stu stacji pogodowych z danymi na temat poziomu zagrożenia ze strony najważniejszych patogenów jabłoni, gruszy, drzew pestkowych i upraw jagodowych. Specjalnie przygotowane mapy pozwalają wybrać najbliższą, dogodną dla Państwa stację pogodową. Na powyżej stronie internetowej bezpłatnie udostępniamy dostęp do stacji pogodowych i określonych modeli chorobowych. Dane uaktualniane są co 1 godzinę. Każda z korzystających osób ma podgląd do danych meteorologicznych i modeli chorobowych do 48 godzin wstecz. W większości przypadków temperatura mierzona jest na wysokości 2 metrów.

Komunikat jagodowy z dnia 13 maja 2015

Truskawka:
Należy rozpocząć lustrację plantacji na obecność kwieciaka malinowca. Chrząszcze się już pojawiają. W uzasadnionych sytuacjach, jeżeli zostanie przekroczony próg szkodliwości, wskazane będzie wykonanie zabiegu zwalczającego. Można w tym celu użyć preparatu Decis Mega 50 EW. Zabiegi należy wykonywać wieczorem lub w nocy, tak aby nie szkodzić owadom zapylającym.

Komunikat jagodowy z dnia 24 kwietnia 2015

Zachęcam wszystkich do tworzenia w swoim gospodarstwie różnego rodzaju ostoi dla organizmów pożytecznych. W prosty sposób, usypując kopce z kamieni możemy stworzyć doskonałe miejsca dla drapieżców takich jak gronostaje, łaski. Warto też tworzyć miejsca dla pszczół samotnic. Pszczoły murarki ogrodowej już są bardzo aktywne. Można zrobić im „domki” wykorzystując do tego celu bambusy i trzcinę.

Komunikat jagodowy z dnia 13 kwietnia 2015

Malina:

Na plantacjach malin należy przeprowadzać obserwację pędów. Po stwierdzeniu na pędach galasowatych narośli w ich dolnej części oraz na szyjce korzeniowej, zalecane jest ich wycinanie
i palenie. Ograniczy to aktywność agrofagów takich jak pryszczarek malinowiec, galasówka maliniak
i przeziernik malinowiec.

Komunikat jagodowy z dnia 23 marca 2015

 

Okres wczesnowiosenny to czas przygotowania się do nadchodzącego sezonu. Pobranie próbek gleby w celu wykonania jej analizy chemicznej, pomoże każdemu plantatorowi precyzyjnie określić zasobność gleby, odczyn (pH) oraz ustalić strategię nawożeniową na nadchodzący cykl produkcyjny roślin. W celu wzbogacenia gleby, poprawy jej aktywności biologicznej oraz rozwoju i wzmocnienia systemu korzeniowego bardzo wczesną wiosną warto zastosować jeden z dostępnych preparatów zawierającymi związki humusowe. Najkorzystniej jest je stosować na wilgotną glebę.

 

Komunikat jagodowy z dnia 13 czerwca 2014

Brzezna, 13.06.2014

 

Truskawki

 

Panujące w ostatnim czasie wysokie temperatury przyczyniły się nieco do zmniejszenia zagrożenia ze strony szarej pleśni (wyk.1). Jednak wiele plantacji ma aktualnie poważne problemy z szarą pleśnią. W dużej mierze, w tym roku porażone zostały kwiaty i młode zawiązki. Chorobie sprzyjają temperatury w zakresie 15-22oC, przy jednoczesnym opadzie deszczu.

 

Najnowsze informacje

 Zdrowe jabłka z każdej chłodni
Polskie sadownictwo to nie tylko ...

Pomoc dla rolników, tórzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywioło...

Rozpoczęła się wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednic...

UOKiK bada sprawę zaniżania cen jabłek
- Mieliśmy sygnały, że coś dzieje...

Jabłek nie zabraknie, ale będą droższe niż w ubiegłym sezonie

Stabilizacja po rosyjskim embargo, nowe możliwości eksportu

Nowe przepisy mają ułatwić zatrudnianie cudzoziemców

Początek sezonu malinowego
Kończą się dostawy truskawek z gł...

Szacowanie strat spowodowanych przymrozkami będzie łatwiejsze

Komunikat jagodowy z dnia 12 kwietnia 2017 roku
Nowa rejestracja - LUNA EXPERIE...

U progu sezonu – praca w rolnictwie
Pod takim tytułem odbyła się dziś...

Komunikat sadowniczy z dnia 14 marca 2017 roku
Najgroźniejszą i najtrudniejszą d...

Spółdzielnie rolników – rząd przyjął projekt ustawy

Pieniądze na wdrażanie innowacji w sektorze rolnym
„Współpraca” to działanie w ramac...

Truskawki, maliny i porzeczki pod lupą naukowców
Truskawki, maliny i czarna porzec...

Katalog gospodarstw i firm

SZKÓŁKA TRUSKAWEK E.K Konarzewscy
Kwalifikowana SZKÓŁKA TRUSKAWEK E.K Konarzewscy oferuje SADZONKI TRUSKAWEK różnych odmian. W naszej ofercie znajdziecie Państwo takie odmiany jak: HONEOYE, ELSANTA, SENGA-SENGANA, DUKAT, POLKA i inne... Nasze sadzonki pochodzą z plantacji matecznych i są...
Szczegóły firmy
Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA
Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA
Szczegóły firmy